Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Belçika , Genappe Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Le Monty, yaratıcılığı, yurttaş inisiyatiflerini geliştirmek, yetkileri paylaşmak ve vatandaşlar ile kar amacı gütmeyen sektör arasında sinerji yaratmak için herkese açık, paylaşılan ve birleştirici, yeni bir yerdir.

 

Gönüllüler, TOF tiyatrosu (kukla gösterisi) ve Freinet pedagojisini kullanan bir ortaokul ile işbirliği içinde Le Monty’de farklı görevler üstlenecekler. Bu görevler örneğin şunlar olabilir: etkinlikler ve tematik akşamlar (sinema kulübü, eğitimler vb.), akşamlar, temalı tavernalar, eğlence ve bar işletmeciliği sırasında konukları karşılamaya yardımcı olmak,

Çarşamba öğleden sonra masa oyunları organizasyonu, müşterilere haftalık lojistik ve teknik destek sağlamak. dayanışma marketi “P’tits Pots”u işleten yerel gönüllüler, “Genappe perd la boule” festivalinin uygulanmasına destek oluyor, okuldaki atölye çalışmalarına yardım ediyor (sanatsal, ingilizce, el sanatları…)

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Genappe kasabasında diğer iki ESC gönüllüsü ile konaklama. Özel odalar ve ortak banyo, mutfak ve oturma odası.

Bütçesini kendisi yönetmek zorunda olan gönüllüye her ay yemek ve harçlık verilmektedir. Konaklama ve gönüllülüğün yapıldığı yer birbirine yakın olduğundan yürüyerek ulaşılabilir.

 

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Eğitim Bilgi Döngüsü Belçika Ulusal Ajansı tarafından organize edilmektedir. Çevrimiçi dil desteğine ek olarak mümkün olduğunda Fransızca dersleri mevcuttur. Sahne yönetimi ile ilgili teknik eğitim planlanmaktadır: yıldırım masaları, ses kontrolleri…

 

KATILIMCI PROFİLİ

Proje, milliyeti, dini, inancı, diploması, mesleki tecrübesi ne olursa olsun, gönüllülük ile motive olmuş ve kuruluşumuzda yer almak ve kültür alanında çalışmak isteyen herkese açıktır.

Her kesimden insanla rahat, Fransızca öğrenmeye istekli, geçiş şehirleri konusuna ve alternatif pedagojilere ilgi duyan, sanatsal, esnek, kültürünü ve ülkesini paylaşmaya istekli bir gönüllü…

 

Proje tarihleri: 01/09/2022 to 31/10/2023

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: