Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Başlangıç Noktası Akademi Burs ve Staj İmkanı Sunuyor

img

Başlangıç Noktası Akademi, Türkiye Bilişim Vakfı tarafından Başlangıç Noktası olarak başlatılan, üniversite öğrencileri için 21. yüzyıl yetkinliklerinin öğretilmesi aktarılması açısından oluşturulan eğitim programıdır.

Eğitimler hazırlanırken, Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi öncü ve prestijli kurumların raporları göz önünde alınıp oluşturuldu.

Programdan başarı ile mezun olacak etkin genç liderler, programın sonrası aşağıdaki kurumlarda staj yapma fırsatını elde edecektir.

Programa ne zaman başvuru yapabilirsiniz?

Program için başvuru 1 Ocak itibariyle açılmıştır. 1 Şubat itibariyle bitecektir.

Program için yalnızca belirli üniversiteler kapsamında mı alım yapılacaktır?

Günümüz şartlarında dezavantajlı şartlarda öğrenimini gören çok fazla parlak öğrenci var ve programdan yararlanması amaçlanıyor. Bu sebepten dolayı her bölgeden başvuru yapılabilir.

Başvuruların değerlendirilmesinki süreç ne zaman olacaktır?

Başvuruların, Şubat ayının içinde Başlangıç Noktası ekibi tarafından değerlendirilecektir.

Yapılacak Başvuruları kim değerlendirecektir? 

Başvuruları Başlangıç Noktası’nın ekibi değerlendirecektir.

Sonuçlar Şubat ayı içerisinde açıklanacak . Programın tamamı online ve görüntülü araçlar ile gerçekleşecektir.

Program Şubat ayında başlayacak ve Haziran ayında bitecektir. Programın genel olarak 5 ay sürmesi beklenmektedir ve tam katılım sağlanması beklenmektedir. Program için haftada  yaklaşık olarak 5 saat ayırmanız bekleniyor.

Başlangıç noktası Akademisinin katılımcıları etkili genç liderler olarak tanımlanıyor. Programı bitirdiğiniz takdirde birçok sektördeki kurumlarda staj fırsatı elde edeceksiniz. Alacağınız eğitim ile 21. yüzyıl akranlarıyla arasında farklı bir boyut olacak ve farkınızı ortaya koyarak hayallerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Başlangıç Noktası Akademi’si için kimler başvuru yapabilir?

Üniversitede lisans programında  3. ve 4. sınıf öğrencisiyseniz , okulunuz ve bölümünüz fark etmiyor herhangi bir okul veya bölümden bir öğrenci başvurabilir.

Etkili genç liderleri için burs desteği  olacak mı?

Evet, etkili genç liderler aylık 500 TL burs alacaktır.  Ayrıca uzmanlar tarafından mentor desteği alacaktır.  Programdan mezun olması için en az %90 katılım sağlaması gerekiyor.

Program için başvurunuzu nasıl yapabilirsiniz?

https://e-bursum.com/ adresinden öğrenci olarak üye olmanız gerekiyor. Akabinde mailinize gelecek aktivasyon gerçekleştirdiği zaman  bu bağlantıyı takip etmeniz gerekiyor ve  Başlangıç Noktası Akademi Programına başvurunuzu yapmak için forma erişebilirsiniz.

Kafanıza takılan soruları basliyoruz@baslangicnoktasi.org adresi üzerinden erişebilir sorularınızı iletebilirsiniz.

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: