Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Almanya’nın Karlsruhe şehrinde Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

img

Proje kapsamında yol masrafları, konaklama, yerel ulaşım desteği,  yemek, sigorta , vize  masraflarınız karşılanacaktır. Gönüllü her ay cep harçlığı alacaktır. Gönüllü, proje boyunca Almanca dil desteği  alacaktır

Proje sonunda Youthpass sertifikası verilecektir. Youthpass uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır

Proje 12 ay sürecektir.

Yaş aralığı: 18-30 yaş arasında olan kişiler başvurabilir

Proje Almanya’nın Karlsruhe şehrinde gerçekleşecektir

Türkiye’den başvurular kabul ediliyor.

PROJE HAKKINDA

Günlük bakım merkezi “Krone” Karlsruhe şehir merkezinde yer almaktadır. Merkez, 1-6 yaş arası 50 çocuk için 6.30 – 17.00 saatleri arasında tam gün çocuk bakımı sunuyor.

Gönüllü kişiler çocuklarla günlük aktiviteleri, sanat aktivitelerini, sporları, deneysel aktiviteleri, rol yapma, inşa etme ve inşaatı destekleyecek. Gönüllünün kendi ilgi alanlarına bağlı olarak, bu konulardan birini kendi atölye çalışmaları veya fikirleriyle destekleme ve ayrıca bu konuda kendi aktivitesini gerçekleştirme imkanı vardır.

Gönüllü, bir dil kursuna gitme ve Almanca dil becerilerini kazanma veya geliştirme şansı elde edecek. Gönüllünün 24 tatili var. Kita Tatilleri: Yazın 3 hafta, kışın 2 hafta… Daha Fazla Bilgi: https://www.jugendwerk-awo.de/service/ausschreibungen-efd

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, diğer ESC gönüllüleriyle birlikte bir evde kalacak. Gönüllüler mutfağı, banyoyu ve ortak bir odayı paylaşıyor. Herkes için kendine ait bir yatak odası yok ama dönen bir sistem var, böylece herkes bir süre kendi odasına sahip olabilsin. Ayrıca misafirlerin konaklayabileceği bir oda da bulunmaktadır.

Gönüllü  her ay 150 euro cep harçlığı alacaktır ve her ay  yemek için 250 € para alacaktır. Ayrıca toplu taşıma için bir bilet kartı verilecektir.

ARANAN KATILIMCI PROFİLİ NEDİR?

• En az 18 yaşında olması gerekiyor • Pedagojik çalışmaya ilgisi olan kişiler  • 0-6 yaş arası çocuklarla çalışmaya ilgisi olan ve bu konuda deneyimi olması avantajdır  • İyi derecede İngilizce bilgisi olmalıdır (anlama, konuşma, yazma, okuma),

Temel Almanca bilgi becerileri faydalı olabilir ancak başvuru için zorunlu değildir

• Almanya ve Alman kültürünü tanımaya açık olmalıdır ve bir yıl boyunca Almanya’da yaşamayı kabul etmesi gerekiyor.

Proje hangi tarihler arasında gerçekleşecektir?

ESC gönüllülük projesi, 1 Ekim 2021 – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Resmi ilan adresine erişmek ve başvuru için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: