Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Almanya’da Eğitim için Başvurabileceğiniz 10 Burs Fırsatı

img

Almanya’da eğitim almak isteyen öğrenciler güçlü bir kariyer elde ediyor. Almanya’da uygun fiyatlara eğitim almak isterseniz Almanya’da eğitim için başvurabileceğiniz 10 burs fırsatına göz atabilirsiniz.

Almanya’da eğitim için başvurabileceğiniz 10 burs fırsatı ile eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Almanya’da devlet üniversitelerinde, lisans eğitimi gören uluslararası öğrencilerden öğrenim harcı talep edilmemektedir.

Yüksek lisans ya da doktora yapmak istiyorsanız sizlerden ücret talep edilir. Lisans ve lisansüstü seviyesinde ülkede eğitim almayı düşünen uluslararası öğrencilere yönelik burslar yer almaktadır.

Peki, Almanya’nın öğrencilere sunduğu burslar nelerdir?

1. DAAD Türkiye Bursları

Almanya’da lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim görecek öğrencilere Almanya devlet destekli burs seçenekleri bulunur. 

  • DAAD Yaz Okulu Bursu 

Lisans, yüksek lisans ya da doktora derecesinde eğitim alan öğrenciler DAAD, 4 haftalık yaz okulu burs programından yararlanabilir.

Bu burs türü, Almanca dilini geliştirmek isteyenlere 4 haftalık kurs ücreti ve konaklama desteği veriyor. 

  • DAAD-TEV Yüksek Lisans Bursu 

Almanya ve Türk Eğitim Vakfı tarafından yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere verilmektedir.

DAAD bursu kapsamında eğitim alacak öğrencilere için aylık 861€ ödenek veriliyor.

  • DAAD Sanatçı Bursları

Sanat alanında yüksek lisans eğitimini devam ettirecek öğrencilere aylık 861€ burs desteği verilir.  

2. Deutschlandstipendium Bursları

Dünyanın herhangi bir yerinde seçkin öğrencilere verilen finansal desteklerden bir tanesidir. Almanya’da eğitim alan tüm öğrenciler bu destekten yararlanabilir.

3. Rosa Luxemburg Stiftung Scholarships

Almanya’da yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim alan başarılı öğrencilere verilir. Bursa hak kazanacak öğrencilerin Almanca dilinde B2 ve üstü bir dereceye sahip olmaları gerekiyor.

4. Erasmus Burs Programı

Yurtdışı eğitiminde en çok tercih edilen programlardan biri olan Erasmus, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilir. Eğitim gördüğünüz süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarınız bu program kapsamında karşılanmaktadır.

Türk öğrenciler tarafından tercih edilen Erasmus programı ile, Almanya’da eğitim alabilirsiniz. 

5. Heinrich Böll Scholarship 

Almanya’da yüksek lisans ve doktora eğitimi alacak öğrencilere Heinrich Böll bursları verilir. Burs başvurusu yapmak için öğrencilerin STEM konularında eğitimlerini sürdürmeleri talep edilir.

6. Friedrich Naumann Foundation Scholarship

Almanya, İsviçre’de ya da diğer Avrupa Birliği ülkelerinde yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim alan öğrencilere verilir. 

7. University of Heidelberg Amirana Scholarship

Heidelberg Üniversitesinde tıp ve diş hekimliği alanlarında eğitim alan öğrenciler bu programdan yararlanabilir. Öğrenciler mali durumlarını gösteren belgelerle burs başvurusu gerçekleştirebilir.

8. Friedrich Ebert Stiftung Scholarships

Almanya’da lisans, yüksek lisans ya da doktora derecesinde eğitim alacak öğrencilere verilen destek programıdır.

Burs kapsamında öğrencilerin yaşam ve eğitim masrafları karşılanmaktadır. Burs başvurusu yapacak adayların Sivil Toplum Kuruluşlarına aktif katılım gerçekleştirmeleri gerekir.

9. Goethe Goes Global Scholarships

Almanya’da yüksek lisans eğitimi alacak öğrencilere sunulur. Burs miktarı, aylık 1.000 Euro olarak hesaplanmıştır. Bu burs 2 yıl boyunca verilir. 

10. Deutschland Stipendium

Üstün başarılı uluslararası öğrenciler burs programı üzerinden, aylık 300€ burs almaya hak kazanır.  Yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler için Almanya eğitim alanında cazip ülkelerden bir tanesidir.

Avrupa’da en fazla yabancı öğrenciye eğitim fırsatı veren ülkelerden bir tanesidir. Yurtdışında badava üniversite okuma fırsatı veren Almanya’da devlet destekli ve devlet destekli burslar bulunuyor.

Yurtdışında üniversiteler belirli kriterlere ve başarılara uyan öğrencilere burs desteği vermektedir. Gereken koşulları uygun bir şekilde yerine getirmeniz durumunda kolayca burs imkanından yararlanabilirsiniz.

Yurtdışı eğitim bursları sağlayıcıları üç guruba ayrılır. Bu burs türleri;

  • Devlet ve özel üniversitelerin sunduğu burslar,Eğitim alacağınız ülkenin sunduğu burslar, 
  • Kurumlara ait yardımlardır. 

Eğitim almak istediğiniz ülkeye karar verdikten sonra burs imkanlarına, başvuracağınız üniversitelerin öğrencilerine burs sağlayıp sağlamadığına dair araştırma yapmanız gerekir.

Yurt dışı bursları daha çok üstün başarılı öğrencilere verilmektedir. Yaşadığınız ülkenin yurtdışı burs kapsamında olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bazı ülkelerde Türk öğrencilere burs imkanı verilmeyebilir.

Bir üniversitenin ya da hükümetin sunduğu burslara başvuru gerçekleştirecekseniz, sizden istenen belgelerin eksiksiz olması gerekir. Ayrıca burslarda nasıl davranmanız gerektiğini iyi bir şekilde analiz etmelisiniz.

Online olarak yapacağınız başvurularda üniversitelerin sizden istediği belgeler hakkında detayları internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: