Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Almanya , Fürstenwalde 2 Farklı ESC Gönüllülük Projesi

img

Proje Hakkında

Open youth work, değer yönelimi için önemli bir alandır. İşte gençlerin sosyal tavırlarını ve demokratik kurallarını kanıtlama şansı var. “Jugendbasis Alpha 1”, özerk bir rekreasyonel aktivite iddiasını ve önleyici bir yaklaşımı birleştiriyor.

Altı ana çalışma alanı vardır:

• bilardo ve masa tenisi gibi her gün sunulabilecek boş zaman etkinlikleri, iş arkadaşlarıyla tartışma olanakları, kısmen de ev ödevi ile destek

• boks ve futbol gibi düzenli çalışma grupları

• kültürlerarası öğrenme gibi çalıştaylar ve gençlik toplantıları/değişimleri olarak

•Toplumsal cinsiyetle ilgili gençlik çalışması

•Politik gençlik çalışması (önleme ve aşırı sağcılık gibi konular)

•Gençlik kültürü çalışması (yaratıcı çalışma grubu ve dans) Çalışma süresi genellikle Pazartesi’den Cuma’ya 2’den akşam 8’e kadar Gönüllülerin istihdamı, çalışma arkadaşlarının günlük gezilere, hafta sonu ve tatil gezilerine katılarak yardıma ihtiyacı varsa hafta sonları da mümkündür.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Her gönüllünün Fürstenwalde’de 3 odalı bir dairede kendi tek kişilik odası olacaktır. Banyo, mutfak ve koridor diğer iki gönüllü ile paylaşılmalıdır. Binada diğer ESC gönüllülerinin yaşadığı iki daire daha var.

Gönüllü yemek yardımı (263,00 €) ve cep harçlığı (150,00 €) alacak ve kendisi için yemek yapmalıdır.

Fürstenwalde, Berlin’e 60 km uzaklıktadır. Her 30 dakikada bir tren hareket etmektedir. Berlin merkezine (yaklaşık 40 dk.) Gönüllünün yerleştirme için yürüyerek 5 dakikaya ihtiyacı olacaktır.

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, Alman Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen iki seminere (varışta, ara sınav) ve Berlin’de 4 haftalık bir Almanca kursuna katılmak zorundadır.

Ayrıca, aynı koordinatör kuruluşa (JuSeV) bağlı gönüllüler, dernek tarafından düzenlenen kültürel-toplantı-günlere aylık olarak katılırlar.

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllüler, alınan başvurulara göre seçilecektir. Lütfen CV ve motivasyon mektubunu application@jusev.de adresine gönderin ve proje başlığının adını mail başlığına yazın.

Gönüllülük için kriterler şunlardır: açıklık, iletişim becerileri, sorumluluk, insanlarla çalışmaktan keyif alma ve kendi ülkelerinde daha önce sosyal katılım.

İnsanlarla çalışma deneyimi ve temel Almanca bilgisi bir avantajdır ancak zorunlu değildir.

Cinsiyet, milliyet, din ve dereceler veya sertifikalar önemsizdir. Aldığımız tüm başvurular proje liderlerine iletilecektir.

Bu projenin birincisi için olan açıklamaydı ilan linkine erişmek için tıklayınız

Diğer ilan için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Başvuru için Europass CV ve Motivasyon mektubu isteniyor.

Europass CV hakkında videomuzu izlemek için tıklayınız

Motivasyon mektubu ile ilgili videomuzu izlemek için tıklayınız

Europass CV ile ilgili yazımıza erişmek için tıklayınız

Motivasyon mektubu ile ilgili yazımıza erişmek için tıklayınız

 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: